ДЕРЖАВНА ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/tnv-pub.2025.1.9

Ключові слова:

державна інформаційна політика, інтелектуальний капітал, інформаційне суспільство

Анотація

Стаття присвячена розробці теоретико-методологічних засад формування державної інформаційної політики в умовах ринку інформаційних ресурсів у сучасних умовах. Виявлено сутність інформаційних ресурсів як фактор виробництва та дане авторське трактування традиційної тріади факторів виробництва. Обґрунтовано об'єктивні умови виникнення та розвитку ринку інформаційних ресурсів у сучасних умовах. Уточнено специфіку ринку інформаційних ресурсів з виявленням ситуації інформаційних благ, де криві попиту та пропозиції змінюються місцями. Визначено основні соціально-економічні передумови формування ринку інформаційних ресурсів та підходи до їх визначення. Виявлено якісні зміни, що виражають основні тенденції розвитку ринку інформаційних ресурсів у сучасній економіці; вироблено рекомендації, спрямовані на вирішення внутрішніх проблем, пов'язаних із підвищенням якості інформаційних послуг. Розроблено пропозиції щодо розвитку ринку інформаційних ресурсів в умовах модернізації економіки. Розроблена програма дослідження та категоріальний апарат дозволяють створити основу для практичного формування соціально-економічних умов функціонування ринку інформаційних ресурсів та його позиціонування в авангарді суспільного розвитку України. Обґрунтовано методологічний базис дослідження економічної сутності ринку інформаційних ресурсів та визнання його як фактору виробництва. Теоретичні висновки та положення мають велике значення для практичної політики у сфері економіки освіти, наукових досліджень та розробок, де слід керуватися не закордонними програмами, а заснованими на українському економічному менталітеті та особливостях створення та збереження вітчизняного інтелектуального капіталу. Теоретичні висновки дослідження дозволяють відзначити безпосередню залежність правових механізмів регулювання ринку інформаційних ресурсів від еквівалентності економічних відносин, які є у відносинах цьому ринку.

Посилання

Голованова Н. Інформаційна політика України в умовах війни (архетипний підхід). Наукові перспективи. 2022. № 6. С. 57−70.

Залєвська І., Удренас Г. Інформаційна безпека України в умовах російської військової агресії. Південноукраїнський правничий часопис. 2022. № 1−2. С. 20−26.

Пунда О., Добрянська О., Новицька Н. Принципи інформаційної політики в умовах війни та їх нормативно-правове закріплення. Екологічне право. 2022. № 1−2. С. 60−65.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-03-27

Як цитувати

Пушкар, О. А. (2025). ДЕРЖАВНА ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ. Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, (1), 71-77. https://doi.org/10.32782/tnv-pub.2025.1.9