АВТОМАТИЗОВАНА КОМП’ЮТЕРНА СИСТЕМА ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.1

Ключові слова:

комп’ютерна система, автоматизація, дистанційне навчання, віддалене адміністрування, експеримент

Анотація

У статті розроблено автоматизовану комп’ютерну систему для проведення експериментальних досліджень у дистанційному форматі, яка дає змогу реалізувати алгоритм проведення багатьох лабораторних досліджень у віддаленому режимі в умовах карантину та поза ним під повним контролем викладача. Виконано порівняльний аналіз наявних систем для проведення дистанційних експериментальних досліджень. Представлено структурні схеми вебдодатку, бази даних та автоматизованої системи загалом. Розроблено програмне забезпечення у вигляді вебдодатку, який контролює автоматизовану систему. Представлено налаштування програм віддаленого адміністрування на робочих станціях. Автоматизовану систему призначено для підвищення зручності та якості проведення експериментальних досліджень у дистанційному форматі студентами й науковими діячами, а також для автоматизації процесу отримання даних і дистанційного підключення до електронних обчислювальних машин у ході проведення експериментальних досліджень. Систему створено з метою, по-перше, автоматизації та підвищення зручності виконання дистанційних експериментальних досліджень; по-друге, створення вебдодатку, який буде давати змогу зручно підключатися до робочої станції, контролювати її та запобігати несанкціонованому доступу до системи; по-третє, забезпечення дистанційного отримання даних та інформації про проведення експериментальних досліджень. У результаті створення системи було поліпшено значення таких показників, як зручність проведення експериментальних досліджень, економія часу, що витрачається на проведення досліджень, та кількість одночасних користувачів системи. Розроблено архітектуру системи, вебдодатку та бази даних. Система будується навколо вебдодатку та програм для віддаленого адміністрування. Вебдодаток побудовано за архітектурою MVC. Серверну частину програми написано мовою програмування PHP та SQL, а клієнтську частину – мовами HTML, CSS (Bootstrap), JavaScript (JQuery). База даних керується системою управління базою даних MySQL. Як програми віддаленого адміністрування в системі використовуються Microsoft RDP та TeamViewer. Розроблено основний вебдодаток та описано налаштування програм віддаленого адміністрування Microsoft RDP і TeamViewer на робочих станціях. Розроблення вебдодатку організовано у два етапи: спочатку розроблено клієнтську частину, а потім серверну. Основну увагу приділено кібербезпеці та обліку подій у вебдодатку. Основною функцією системи є оптимізація наукової діяльності та навчального процесу шляхом надання можливості проведення досліджень у дистанційному форматі. Для підвищення надійності системи використовуються дві програми віддаленого адміністрування, а також ведеться облік подій системи. Результатом використання розробленої системи є підвищення якості результатів досліджень і навчального процесу, а також оптимізація процесів обслуговування системи.

Посилання

Дистанционные методы обучения. Состояние, проблемы, перспективы. Дайджест педагогічних ідей та технологій «Школа-парк». 2001. № 3–4. С. 81–103.

LabStats: About Us, 2021. URL: https://labstats.com/about.

Трохименко В.О. Дистанційне навчання педагогічних працівників: досвід і проблеми. Післядипломна освіта в Україні. 2004. Вип. 1. С. 29–32.

Frequently Asked Questions, 2021. URL: https://www.remotepc.com/faq.

Splashtop Remote Access & Remote Support Pricing, 2021. URL: https://www.splashtop.com/pricing.

Open Server Panel, 2021. URL: https://ospanel.io/docs/.

Remote Lab Access How To, 2021. URL: https://www.uvic.ca/systems/facilities/remotelabaccess/remotelabhowto.php.

Структура веб-приложения, 2021. URL: http://labaka.ru/likbez/struktura-veb-prilozheniya.

Котеров Д.В., Симдянов И.В. PHP 7. Санкт-Петербург : БХВ-Петербург, 2017. 1073 c.

Responsive Navbar with HTML CSS without Bootstrap – MarkupTag, 2021. URL: https://www.markuptag.com/responsive-navbar-with-html-css-without-bootstrap.

TeamViewer – The Remote Connectivity Software, 2021. URL: https://www.teamviewer.com/en.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-05-04

Як цитувати

Гайдай, Г., & Грєшнов, А. (2022). АВТОМАТИЗОВАНА КОМП’ЮТЕРНА СИСТЕМА ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (1), 3-11. https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.1

Номер

Розділ

КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ