РОЗРОБКА ВЕБ-ДОДАТКІВ В КОНТЕКСТІ ОПТИМІЗАЦІЇ ЇХ ШВИДКОДІЇ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.3.7

Ключові слова:

веб-розробка в контексті сталого розвитку, веб-додаток, оптимізація продуктивності, розробка програмного забезпечення, клієнт-серверні системи

Анотація

Метою даної статті є виділення рекомендацій щодо проектування веб-додатків для максимальної швидкості відображення інтерфейсу користувача та розробка веб- додатку, що буде базуватися на основі даних рекомендацій з метою підтвердження їх ефективності. Проблематика статті є актуальною, оскільки веб-додатки споживають все більше ресурсів як на стороні клієнта, так і на стороні сервера. Мережа стала великим звалищем цифрових відходів, і замість того, щоб врятувати планету від зростаючого забруднення через процеси цифровізації, вона постійно вимагає виробництва потужніших цифрових пристроїв для клієнтів і високонавантажених серверних систем для серверів даних, що в результаті призводить до збільшення забруднення через утилізацію застарілих пристроїв. Основною метою кожного розробника програмного забезпечення, включаючи розробників веб-додатків, має бути скорочення обсягу обчислень у додатках, де це можливо. Ось чому концепція веб-розробки в контексті сталого розвитку зараз настільки важлива для всього людства. У цій роботі наведено аналіз предметної області, проведено порівняльний аналіз підходів до проектування веб-орієнтованих додатків та сформовано критерії їх ефективності. Також визначено рекомендовані підходи до розробки веб-додатків, вибрано інструменти для розробки тестового веб-додатку, а також висвітлено процес проектування веб-додатка на основі попередньо визначених підходів та тестування його ефективності. Вдосконалені методи проектування веб-орієнтованого програмного забезпечення за рахунок розділення компонентів логіки та відображення, з урахуванням рекомендацій щодо підвищення продуктивності веб-додатку, що дозволяє досягти вищої швидкодії. Практичне значення статті полягає у розробці рекомендацій щодо підходів до проектування веб-додатків, які потім можуть бути використані у веб-розробці.

Посилання

Gerry McGovern. World Wide Waste: How Digital Is Killing Our Plane and What We Can Do About It. Silver Beach, 2020. 171 p.

Онлайн ресурс Web Dev: веб-сайт. URL: https://web.dev (дата звернення: 25.05.2022).

Iskandar, Taufan Fadhilah, et al. Comparison between client-side and server-side rendering in the web development. In: IOP Conference Series: Materials Science and Engineering. IOP Publishing, 2020. p. 21-36.

NAKANO, Yuusuke, et al. Web performance acceleration by caching rendering results. In: 2015 17th Asia-Pacific Network Operations and Management Symposium (APNOMS). IEEE, 2015. p. 244-249.

BEKE, Mathias. On the Comparison of Software Quality Attributes for Clientside and Server-side Rendering. 2018. PhD Thesis. Department of Mathematics and Computer Science of the Faculty of Sciences, University of Antwerp.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-07-29

Як цитувати

Слабінога, М. О., & Чабан, С. В. (2022). РОЗРОБКА ВЕБ-ДОДАТКІВ В КОНТЕКСТІ ОПТИМІЗАЦІЇ ЇХ ШВИДКОДІЇ. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (3), 63-69. https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.3.7

Номер

Розділ

КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ