СПЕЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ АРХІТЕКТУРИ СПОРУД ПІД ЧАС ГЕОМЕТРИЧНОГО КОНСТРУЮВАННЯ КРИВИХ ПОВЕРХОНЬ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.2.7

Ключові слова:

конструювання, архітектурне проектування, оболонка-покриття, технологічні вимоги, геометричні методи, монолітність, збірність, залізобетон, тех- нічне завдання

Анотація

У статті розглядаються деякі питання, пов’язані з проектуванням складних кривих поверхонь в тому числі таких як оболонки. Форма та конструкція всієї будівлі або тільки кон- струкція її покриття залежить від технічного завдання на проектування, в якому детально сформульовано призначення споруди та багато вимог технічних, експлуатаційних, естетич- них та інших. Тому проектувальники архітектурних споруд моделюють такі геометричні форми методами прикладної геометрії, які задовольняють найкращим чином багато наперед заданих вимог до працездатності споруди, її візуального естетичного вигляду. В останній час в архітектурі та будівництві все ширше застосовуються такі нові кон- струкції, як оболонка-покриття. Оболонкою називається жорстка вигнута мембрана, в якій всі напруги, як стискання так і розтягування, безперервні та розтікаються по поверхні. Основною перевагою оболонки-покриття являється можливість перекрити великий проліт без застосування проміжних опор, що дуже важливо для багатьох сучасних спо- руд спеціального призначення. В загальному вигляді наперед задані умови для моделювання різних форм оболонок однакові, але значимість цих наперед заданих умов для оболонок різного призначення суттєво відрізняється від загальних. Архітектурні оболонки можуть мати різні функціональні призначення. Важлива особливість оболонки-покриття – це технологія її виготовлення. Існує класифікація таких споруд за технологічним способом спорудження: це монолітність або збірність. Елементи збірного варіанту оболонки із окремих залізобетонних конструкцій можуть бути плоскими або кривими, найчастіше ці елементи однотипові. Конструктивне рішення кожної споруди передбачає виконання в процесі проектування низку наперед заданих вимог, які визначаються конкретно для кожної споруди в техніч- ному завданні. Насамперед, вимоги до вибору конструктивної моделі оболонки споруди являються функціями її призначення, застосування, та візуально естетичного вигляду.

Посилання

Іванова Є.К., Кацнельсон Р.А. «Пьєр Луиджи Нерви». Москва, 1968. URL: http://arch-afika.ru/news/e_k_ivanova_r_a_kacnelson_per_luidzhi_nervi/2012-05-13-1940.

Михайленко В.Е., Обухова В.С., Подгорный А.Л. Формообразование оболочек в архитектуре Киев, «Будівельник», 1972.

Евдокимов Н.И. и др. Технология монолитного бетона и железобетона. Москва: Высшая школа, 1980. URL: http://books.totalarch.com/technology_of_monolithic_and_reinforced_concrete.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-05-17

Як цитувати

Петрова, А. (2021). СПЕЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ АРХІТЕКТУРИ СПОРУД ПІД ЧАС ГЕОМЕТРИЧНОГО КОНСТРУЮВАННЯ КРИВИХ ПОВЕРХОНЬ. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (2), 56-59. https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.2.7

Номер

Розділ

БУДІВНИЦТВО ТА ЦИВІЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ