УДОСКОНАЛЕННЯ РИБНИХ СІЧЕНИХ СТРАВ З ДОДАВАННЯМ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.5.27

Ключові слова:

рибна сировина, минтай, рибний фарш, фішболи, висівки, топінамбур

Анотація

На сонові проведеного аналітичного огляду літератури встановлено актуальність наукової роботи, а саме: розширення асортименту рибних страв з використанням рослинної сировини, що обумовлено наявністю таких інгредієнтів, як незамінні амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти, пектинові, мінеральні речовини, харчові волокна. Тому раціональним для розроблення кулінарної продукції є поєднання рибної сировини у якості джерела легкодоступних білків з продукцією рослинного походження для збагачення харчовими волокнами, вітамінами та мінералами. З метою розширення асортименту рибних страв в якості дослідного зразку обрано фішболи. Експериментально встановлено, що вміст білків у м'ясі минтая складає 15,9%, а жиру – 0,9%. Оптимальним за збалансованістю амінокислотного складу визначено фарш з минтаю. На основі проведеного аналітичного огляду та вивчення інформаційних джерел при підборі сировинних інгредієнтів розроблено модельні композиції з використанням пюре топінамбуру, пшеничних висівок та олії ріпакової. При оптимізації процесу удосконалення рибних січених страв з додаванням рослинної сировини враховано та оптимізовано параметри технологічного процесу. На основі проведених досліджень розроблено технологію і визначено технологічні режими приготування фішболів з використанням минтаю та рослинної сировини (листя естрагону та топінамбуру). В технології приготування вилучено процес обсмажування фішболів перед запіканням, повністю замінено хліб на рослинну сировину, а в якості паніровки використано пшеничні висівки. В удосконалених січених напівфабрикатах відмічали покращення органолептичних властивостей, соковитості, збільшення кількості білків на 25,6%, харчових волокон в 5,5 разів. Покращується мінеральний та вітамінний склад. Біологічна цінність розроблених рибних січених страв з додаванням рослинної сировини становить 78%, а в контрольному зразку – 56,1%. Комплексний показник якості рибних фішболів з рослинною сировиною становить 0,73, а контрольного зразку – 0,66. Отримані позитивні результати дозволяють рекомендувати розроблену рецептуру для реалізації у закладах ресторанного господарства.

Посилання

Мельников К.О., Колісниченко Т.О., Мацук Ю.А., Листопад Т.С. Удосконалення технології страв із риби з метою підвищення їх харчової цінності. Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. 2017. № 1(83). С. 16-23.

Свідло К.В. Технологія рибних січених виробів з добавками геродієтичного профілю. Обладнання та технології харчових виробництв. 2011. Вип. 27. С. 410-417. 3. Збірник рецептур страв української кухні. Техніка. 1992. С. 256.

Locavore: meaning and movement. The Fork. URL: https://www.theforkmanager.com/blog/locavore-movement (дата звернення: 05.11.2024).

Гередчук А.М., Пасічний В.М., Мацук Ю.А., Костенко В.С. Розробка технології рибних січених напівфабрикатів з рослинними збагачувачами. Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. Серія «Технічні науки». 2023. № 2. С. 31-35.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-30

Як цитувати

Стукальська, Н. М., Кузьмін, О. В., & Устинська, К. Я. (2024). УДОСКОНАЛЕННЯ РИБНИХ СІЧЕНИХ СТРАВ З ДОДАВАННЯМ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (5), 238-245. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.5.27

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають