ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ГАЛУЗІ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.6.4

Ключові слова:

програмне забезпечення, автоматизоване проєктування, технології ресторанного господарства

Анотація

У статті розглянуто програми, що дозволяють автоматизувати технологічні процеси на підприємствах ресторанного господарства. Традиційно для розробки рецептури фірмових страв та страв превентивного і лікувально-профілактичного призначення необхідно застосовувати значну кількість рецептурних компонентів. Тому актуальним є використання інформаційних технологій та сучасного програмного забезпечення для полегшення технологічних розрахунків у процесі конструювання багатокомпонентних харчових систем із заданими властивостями: харчовою, енергетичною, біологічною цінністю та мінімальною собівартістю. Аналіз ринку прикладного програмного забезпечення для технологів ресторанного господарства розглянуто на прикладі програмного забезпечення MS Excel, «Експерт софт», «Шеф Експерт». Найбільший інтерес становлять програми: «Технолог-Кулінар», «Технолог-Кондитер», «Технолог-Пекар». Ці програми розроблені для впровадження елементів системи якості та безпеки на підприємствах ресторанного харчування. Кожна з цих програм дозволяє швидко й якісно розробляти нормативно-технологічну документацію за своєю спрямованістю та вчасно забезпечувати кожен етап технологічного процесу всією необхідною інформацією, що дає змогу реально управляти якістю продукції. Автоматизація технологічних процесів харчових виробництв гарантує поліпшення процесів виготовлення страв високої якості та мікробіологічної безпеки, сприяє конкурентоздатності підприємства. В разі прийняття рішення про використання прикладного програмного забезпечення необхідно зробити правильний вибір та придбати гідну систему автоматизації. Обираючи прикладне програмне забезпечення, варто визначити, який саме функціонал потрібен конкретному підприємству. Також необхідно враховувати і важливий ціновий критерій у разі відповідного придбання програмного забезпечення, витрати на його встановлення та подальше обслуговування.

Посилання

Программа «Технолог-Кулинар». URL: https://es-nsk.ru/stati/programmatehnolog-kulinar (дата звернення: 15.09.2019 р.).

Программа «Мастер ТТК 2.0.». URL: https://es-nsk.ru/programmi/master-ttk.html (дата звернення: 26.09.2020 р.).

Программный комплекс «Эталон – РТСофт». URL: https://www.rtsoft.ru›catalog›pk-etalon (дата звернення: 10.09.2021 р.).

4. Программа «ХАССП-Общепит 2.0 – Expert Soft». URL: http://es-nsk.ru› programmi›hassp-obschepit (дата звернення: 10.09.2021 р.).

Полещук Н.Н. Самоучитель AutoCAD. Санкт-Петербург : БХВ-Петербург, 2014. 464 с.

Лисин П.А. Компьютерные технологии в рецептурных расчетах молочных продуктов. Москва : ДеЛи принт, 2007. 102 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-02-14

Як цитувати

Колесніченко, С., Павловський, С., & Поплавська, С. (2022). ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ГАЛУЗІ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (6), 31-35. https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.6.4

Номер

Розділ

КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ