ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В СИСТЕМІ SEO-АНАЛІТИКИ ВЕБСАЙТІВ
DOI:
https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.1.4Ключові слова:
вебсайт, SEO-аналітика, штучний інтелект, машинне навчання, пошук, оптимізація, аналіз текстуАнотація
У статті розглянуто теоретичні основи SEO-аналітики вебсайтів та застосування штучного інтелекту в цій галузі. Проаналізовано основні завдання SEO-аналітики, до яких належать вимірювання та аналіз таких показників як кількість відвідувачів сайту, джерела трафіку, способи взаємодії користувачів з контентом. Це дозволяє зрозуміти ефективні канали привертання аудиторії та аспекти контенту, що привертають увагу. Також розглядаються завдання з аналізу руху ключових слів в пошукових системах, перевірки технічних аспектів на предмет впливу на ранжування, дослідження зовнішніх посилань. Описано застосування методів штучного інтелекту в SEO-аналітиці для автоматизації процесів. Розроблено функціональну модель системи SEO-аналітики на основі методів штучного інтелекту. Інформаційна модель бази даних, розроблена для системи SEO-аналітики, дала змогу чітко уявити структуру та логіку зберігання даних, необхідних для функціонування системи. Визначення основних сутностей, їх атрибутів і зв’язків між сутностями дозволяє ефективно зберігати та отримувати дані для подальшої обробки. Комплексно розглянуто питання архітектури, моделювання та проєктування програмного забезпечення для системи SEO-аналітики вебсайтів. Визначено функції та взаємодії основних складових цієї моделі – бази даних, сервісних компонентів, представлення інтерфейсу. За допомогою UML-діаграм послідовності та діяльності описано процеси, що відбуваються у системі. Розроблений детальний функціонал системи, що задовольняє всі поставлені вимоги. Представлено результати тестування та апробації програмного забезпечення системи SEO-аналітики. Етап експериментальної апробації дав змогу детально перевірити працездатність системи на реальних даних, проілюструвати можливості реалізації всіх необхідних функцій. Алгоритми штучного інтелекту, реалізовані в програмному забезпеченні, показали високий рівень точності обробки та аналізу текстової інформації, виділення ключових слів та побудови семантичних зв’язків.
Посилання
Романенко Л. Ф., Брайловська О. О. Тенденції розвитку SEO-оптимізації та подолання існуючих ризиків. Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. 2022. № 35. С. 130–137.
Дрокіна Н. І. SEO-оптимізація сайту підприємства як інструмент інтернет–маркетингу. Науковий вісник Ужгородського національного університету : серія: Міжнародні економічні відносини та світове господарство. Ужгород : Гельветика, 2018. Вип. 19. Ч. 1. С. 127–132.
Литвиненко А. С. Дослідження внутрішніх методів seo-оптимізації для просування сайту. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів та студентів «Інформаційні технології в сучасному світі: дослідження молодих вчених» : тези доповідей, 20–21 лютого 2020 р. Х.: ХНЕУ імені Семена Кузнеця, 2020. С. 17.
Городецька Т. Б. та ін. SEO-оптимізація контенту. Сучасні інформаційні технології та телекомунікаційні мережі, 2019. С. 47–51.
Що таке штучний інтелект (ШІ)? URL: https://thetransmitted.com/adlucem/shho-take-shtuchnij-intelekt-shi/ (дата звернення: 20.01.2024).
Колесніков А. П., Карапетян О. М. Штучний інтелект: переваги та загрози використання. Efektyvna ekonomika. 2023. № 8. URL: https://doi.org/10.32702/2307-2105.2023.8.9 (дата звернення: 22.01.2024).
Welcome to Python.org. URL: https://www.python.org/ (дата звернення: 26.01.2024).
What Is SQLite? SQLite Home Page. URL: https://www.sqlite.org/index.html (дата звернення: 26.01.2024).