АНАЛІЗ СИРОВИНИ ТА РОЗРОБКА ЯБЛУЧНОГО ДЖЕМА З ДОДАВАННЯМ ФУНДУКУ, КОРИЦІ ТА ЦЕДРИ ЛИМОНА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.2.17

Ключові слова:

яблучний джем, фундук, кориця, цедра лимона, хімічний склад, рецептура, оздоровчі властивості

Анотація

У статті детально розглянуто важливі аспекти щодо яблучного джему, зокрема його хімічний склад та вплив на смак, аромат і користь для здоров'я. Вчені досліджували яблука, фундук, корицю та цедру лимона, а також їх вплив на яблучний джем, з метою розробки нової рецептури з покращеними характеристиками. Перш за все, аналізувався хімічний склад цих інгредієнтів. Яблука багаті на вітаміни та антиоксиданти, що робить їх корисними для здоров'я. Фундук містить багато жирів, білків та вітамінів, які підтримують здоров'я серця та допомагають у роботі мозку. Кориця відома своїми антибактеріальними та протизапальними властивостями, а також здатна підтримувати нормальний рівень цукру в крові. Цедра лимона багата на вітамін С та флавоноїди, які сприяють імунітету та загалом здоров'ю. Результатами досліджень визначено, що яблука повинні були свіжі, стиглі, без пошкоджень та однорідні за розміром. Це гарантує однаковий смак і текстуру продукту. Норма встановлена на рівні не менше 95%, що забезпечує високу якість джему. Фундук повинен бути очищеним, обсмаженим та подрібненим. Додавання фундуку в джем не лише розширює смакові відчуття, але і додає текстуру. Норма становить 5%, що забезпечує належний баланс інгредієнтів. Цукор використовується білий кристалічний цукор без домішок. Це важливо для створення однорідної консистенції та запобігання кристалізації. Встановлена норма – 60%. Вода має бути питною, яка є основою для виготовлення джему. Справедлива додаткова вимога до води може бути встановлена в процесі рецептури. Кориця та цедра лимона дає унікальний аромат та смак яблучному джему. Норми додавання встановлені на рівнях 0,1% для кориці та 0,5% для цедри лимона, що забезпечує відмінну ароматичність продукту.

Посилання

Дудкін М.С., Щелкунов Л.Ф. Харчові волокна – нова галузь харчової хімії та технології. Харчова промисловість. 2014. № 3. С. 42–43.

Технологія харчових продуктів функціонального призначення: монографія / А. А. Мазаракі та ін. Київ: КНТЕУ, 2012. 1116 c.

Заморська І. Л. Теоретичне обґрунтування та розробка технологій зберігання та консервування: автореф. дисертації … кандидата технічних наук : спец. 05.18.13 «Технологія консервованих та охолоджених харчових продуктів» / Заморська Ірина Леонідівна; НУХТ. К., 2018. 44 с.

Інноваційні технології продуктів функціонального харчування: монографія / за ред. Черевка О.І., Пересічних М.І. 4-е вид., перероб. і доп. Харків: ХДУХТ, 2017. 592 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-07-09

Як цитувати

Новікова, Н. В., & Проценко, Г. Ю. (2024). АНАЛІЗ СИРОВИНИ ТА РОЗРОБКА ЯБЛУЧНОГО ДЖЕМА З ДОДАВАННЯМ ФУНДУКУ, КОРИЦІ ТА ЦЕДРИ ЛИМОНА. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (2), 154-160. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.2.17

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>