СТВОРЕННЯ ОБ’ЄКТНОЇ МОДЕЛІ СИСТЕМИ «ІНТЕРНЕТ-БРОНЮВАННЯ ГОТЕЛЮ» В СЕРЕДОВИЩІ STARUML

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.4.15

Ключові слова:

об’єктна модель, прецедент, актор, клас, об’єкт, сутність, операція, діаграма, інтернет-бронювання, менеджер, клієнт.

Анотація

У статті представлена створення об’єктної моделі системи «Інтернет-бронювання готелю» за допомогою середовища StarUML. Досліджуються важливі аспекти використання зовнішніх платформ для розміщення послуг та бронювання готельних номерів, що дозволяють графічно візуалізувати, специфікувати та документувати системи для ефективного розвитку програмного забезпечення. Розробка програмних застосунків різноманітного призначення пов’язана з використанням об’єктно-орієнтованого підходу, який полягає у декомпозиції інформаційних систем на класи – шаблони, на основі яких створюються однотипні екземпляри – і побудові з них ієрархії з використанням відношень композиції та успадкування. З поширенням об’єктно-орієнтованих мов програмування постала необхідність у використанні єдиної уніфікованої мови моделювання (англ. Unified Modeling Language; UML). Об’єктноорієнтована мова UML стала загальновизнаним стандартом (ISO/IEC 19501:2005), який дозволяє описувати структури програмних продуктів та бізнес-процеси. Її використання забезпечує зрозумілість для кожного фахівця, запобігає формуванню двозначностей чи неточностей. Крім цього, уніфіковану мову моделювання легко адаптувати під конкретну задачу [1]. UML є графічною мовою, яку можна використовувати й на папері, і з використанням CASE-засобів (зокрема, Microsoft Visio). За допомогою UML можна детально описати систему, починаючи розробку з концептуальної моделі з її бізнес-функціями та процесами, а також описати особливості реалізації системи, такі як класи, програмне забезпечення системи, схему бази даних. Використовуючи UML, ми також можемо розробляти складні системи швидко і якісно. Сама мова – це, по суті, нотація, яка активно використовується методом для опису розробок. Нотація являє собою збірку графічних об'єктів, що використовуються в моделях [2].

Посилання

Міщук О. С., Самчук Л. М., Повстяна Ю. С., Ліщина Н.М. Використання уніфікованої мови візуального моделювання UML для розробки мехатронних систем: Collection of scientific papers «SCIENTA», 2022. 215 с.

StarUML. Інструкція користувача. URL: http://staruml.sourceforge.net/docs/userguide(ua)/user-guide.pdf (дата звернення: 03.09.2024).

Object Management Group (OMG) – організація, що розробляє і підтримує UML. URL: https://www.uml.org/ (дата звернення: 03.09.2024).

Український ресурс, призначений для вивчення UML. [Електроний ресурс]. – Режим доступу: https://evergreens.com.ua/ua/articles/uml-diagrams.html (дата звернення: 03.09.2024).

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-05

Як цитувати

Тузова, І. А., Тузов, О. В., Панченко, Т. Д., & Чумак, О. А. (2024). СТВОРЕННЯ ОБ’ЄКТНОЇ МОДЕЛІ СИСТЕМИ «ІНТЕРНЕТ-БРОНЮВАННЯ ГОТЕЛЮ» В СЕРЕДОВИЩІ STARUML. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (4), 160-169. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.4.15

Номер

Розділ

КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ