БУДІВНИЦТВО ВІТРОВИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗРОШЕННЯ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2025.2.54

Ключові слова:

будівництво електростанцій, відновлювальні джерела енергії, вітрова енергія, конструктивні особливості, вітроенергетична установка, зрошення

Анотація

У статті наведено результати досліджень щодо будівництва та використання відновлювальної вітрової енергії для потреб зрошення. Пропонується використання вітрової енергії для зменшення негативного впливу людини на навколишнє середовище і таким чином його покращення. У статті розглянуто різні фактори впливу на довкілля, зокрема і використання енергоємного зрошуваного землеробства. Для зменшення собівартості вирощування сільськогосподарської продукції пропонується використання невичерпних джерел енергії а саме енергії вітру. У роботі розглянуті основні конструктивні особливості різних конструкцій вітроенергетичних установок. Наведено схеми: площі омиваємої вітровим колесом, аеродинамічні гальма, розміщення вітроенергетичної установки, залежність вихідної потужності від рельєфу місцевості, схема базової компоновки вітроенергетичної установки. У роботі наведено і недоліки вітроенергетичних установок. Визначені технічні характеристики установок залежно від кута напрямку вітру по відношенню до осі ротора та площі омітання вітрового колеса. Наведено показники швидкості вітру при яких починається вироблення енергії. Розглянуті основні принципи місця розміщення вітроенергетичної установки на місцевості по відношенню до поверхні землі.Наведені основні елементи вітроенергетичних установок, їх призначення, кількість та необхідність для повноцінної роботи системи в цілому. Для прикладу розглянуто найбільш використовуваний Білозерський район по відношенню застосування зрошення. Здійснено аналіз змінення швидкості вітру у Білозерському районі за місяцями та роками. Визначенні найбільш продуктивні місяці року для роботи вітрової енергії для потреб зрошення. Встановлено що в Білозерському районі швидкості вітру цілком достатньо для вироблення електроенергії для використання сучасного зрошення.

Посилання

Постанова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики № 32 від 17.01.2013 «Про затвердження правил приєднання електроустановок до електричних мереж» (дата звернення 01.04.2025).

Доповідь Олександра Матвійчука на конференції з питань «Розвитку вітроенергетики в Україні, нормативно правова база та державна регуляторна політика» (дата звернення 01.04.2025).

Kuzmych, L., Voloshyn, M. Analysis of moisture deficit in the Kherson region within the context of climate change. Sustainable Soil and Water Management Practices for Agricultural Security, pp. 257–278, 2024.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-05-29

Як цитувати

Волошин, М. М. (2025). БУДІВНИЦТВО ВІТРОВИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗРОШЕННЯ. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (2), 530-537. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2025.2.54

Номер

Розділ

БУДІВНИЦТВО ТА ЦИВІЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають