АНАЛІЗ СПОЖИВАННЯ БОРОШНЯНИХ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ У ХАРЧУВАННІ ЛЮДИНИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.5.10

Ключові слова:

борошняні кондитерські вироби, харчова цінність, нутрієнти, асортимент

Анотація

У статті розглянуто значення борошняних кондитерських виробів у щоденному раціоні харчування людини. На сьогоднішній день, в середньому, споживання борошняних кондитерських виробів на душу населення складає до 500 г. Встановлено, що борошняні кондитерські вироби займають значну частку в загальному обсязі виробництва кондитерської продукції і характеризуються широким асортиментом. Вони можуть задовольняти різноманітні потреби споживачів. Подано інформацію про критерії формування асортименту борошняних кондитерських виробів за різноманітними ознаками. Асортиментний поділ борошняних кондитерських виробів здійснюється в залежності від складу сировини і особливостей технологічного процесу їх виробництва, розміру, умов їх реалізації, а також способу оформлення. Наведено перелік завдань, що постали перед підприємствами харчової промисловості в даний час в залежності від потреб конкретних груп населення. Встановлено, що борошняні кондитерські вироби посідають вагоме місце в харчовій промисловості нашої держави, і характеризуються широким асортиментом, мають потужний потенціал – все це дозволяє стверджувати, що кондитерська галузь є однією із найрозвинутіших у харчовій промисловості України. Проведений аналіз закордонних літературних джерел показав, що проблемою в харчуванні населення економічно розвинутих країн світу став дефіцит мікронутрієнтів. Даний дефіцит спричинений з різким зниженням енерговитрат і зміною раціону харчування, який не забезпечує сформованих фізіологічних потреб у цілому ряді незамінних харчових речовин. Ця проблема існує в населення України. Особливу стурбованість викликає дефіцит мікронутрієнтів у дитячому харчуванні. Тому, ефективним способом ліквідації дефіциту мікронутрієнтів є збагачення ними харчових продуктів масового споживання до рівня, що відповідає фізіологічним проблемам людини. В статі висвітлено данні аналізу хімічного складу та харчової цінності борошняних кондитерських виробів. Встановлено, що борошняні кондитерські вироби характеризуються незбалансованістю за нутрієнтами ( а саме мають високий вміст жирів, вуглеводів та відносно низький вміст білків, харчових волокон, ненасичених жирних кислот та вітамінів).

Посилання

Гирич С.В., Софина О.Ю., Савлук О.А. Сучасні тенденції виробництва борошняних кондитерських виробів. Матеріали міжвузівської студентської науково-практичної конференції. Вінниця : ВТЕК КНТЕУ, ТОВ «Вінницька міська друкарня», 2019, 108 с.

Скуріхін І.М. Хімічний склад харчових продуктів: Книга 1: Довідні таблиці вмісту харчових речовин і енергетичної цінності харчових продуктів. / І. М. Скуріхін, М.Н. Волгарьова, переробив і доп. / М. : ВО «Агропроміздат», 1987, 224 с.

Сирохман І. В. Товарознавство харчових продуктів функціонального призначення: навч. пос. [для студ. вищ. навч. закл.] / І. В. Сирохман, В. М. Завгородня. К.: Центр учбової літератури, 2009. 331 с.

Сирохман І. В., Лебединець В. Т. Асортимент і якість кондитерських виробів. К. : Центр учбової літератури, 2009. 636 с.

Дорохович А. М., Технологія та лабораторний практикум кондитерських виробів і харчових концентратів : навч. посіб. / за ред. проф. А.М. Дорохович і проф. В.М. Ковбаси. К.: Фірма «ІНКОС», 2015. 632 с.

Чурсіна Л.А., Богданова О.Ф., Ляліна Н.П., Резвих Н.І.; Товарознавство і стандартизація продукції безнаркотичної коноплі: Монографія / за заг. ред. Л.А. Чурсіной. Херсон: ПП Вишемирський В.С., 2012, 308 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-26

Як цитувати

Резвих, Н. І., & Федоренко, Л. Є. (2022). АНАЛІЗ СПОЖИВАННЯ БОРОШНЯНИХ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ У ХАРЧУВАННІ ЛЮДИНИ. Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, (5), 77-82. https://doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.5.10

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають